Vavdi, Rajkot, Gujarat
GST No. 24ACBFA6710E1Z0
Call 07942872655 68% Response Rate
Send Enquiry
| Material | Mild Steel |
| Diameter | 6mm- 12mm |
| Surface Finish | Polished |
| Single Piece Length | 6 meter |
| Usage/Application | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Raw Material Form | Powder |
| Grade | 904L |
| Thickness | 8.0 mm |
| Width | 1220 mm |
| Finish | No.4 |
| Standard | JIS |
| Supply Condition | Solution Annealed |
| Brand | Imported |
We “Amitraj Tradelink Llp” are Manufacturer, Wholesaler, Supplier, Exporter of an Cnc Job Work , Hex Nipple , Cold Forged Parts, Forging Parts, Tractor Parts, Tool Steel , Ci Casting etc.
View Complete details
| Diameter | less than 6mm |
| Steel Grade | Duplex 2205 |
| Material | Mild Steel |
| Single Piece Length | less 3meter |
| Usage/Application | Construction |
| Surface Treatment | Hot Rolled |
| Test Certificates | Available |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details