Vavdi, Rajkot, Gujarat
GST No. 24ACBFA6710E1Z0
Call 07942872655 68% Response Rate
Send Enquiry
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Shaft Length (mm) | 100 mm |
| Shaft Diameter (mm) | 10 mm |
| Material Grade | MS |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Shaft Length (mm) | 100 mm |
| Shaft Diameter (mm) | 10 mm |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Shaft Length (mm) | 100 mm |
| Shaft Diameter (mm) | 10 mm |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Compatible Brand | Fiat |
| Material | SS |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Surface Finishing | Polished |
| Color | Silver |
| Thickness | 2mm |
View Complete details
| Material | Alloy |
| Usage/Application | Industrial |
| Vehicle Type | Four Wheeler |
| Phase Of Motor | Three Phase |
| Power | 2HP |
| Surface Finish | Polished |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Shaft Length (mm) | 200 mm |
| Surface Treatment | Polished |
| Shaft Diameter (mm) | up to 10 mm |
| Certification | ISO |
| Material Grade | 216 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | CNC Machine |
| Shape | Round |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
We “Amitraj Tradelink Llp” are Manufacturer, Wholesaler, Supplier, Exporter of an Cnc Job Work , Hex Nipple , Cold Forged Parts, Forging Parts, Tractor Parts, Tool Steel , Ci Casting etc.
View Complete details