Vavdi, Rajkot, Gujarat
GST No. 24ACBFA6710E1Z0
Call 07942872655 68% Response Rate
Send Enquiry
| Coupling Type | Jaw |
| Motor Power | up to 1 hp |
| Bore Size | 11 mm |
| Bore Type | Plain |
| Material | Mild Steel |
| Max Speed | 1501–3000 rpm |
| Application | Blowers |
View Complete details
| Part Type | Bush |
| Pump Size | V10 |
| Material | Stainless Steel |
| Pump Type | Dewatering |
| Suitable For | Industrial |
| Packaging Type | Box |
| Phase | Three Phase |
| Brand Compatibility | Falcon |
| Usage/Application | Industrial |
| Voltage | 220V |
| Surface Treatment | Powder Coating |
| Color | Silver |
View Complete details