Vavdi, Rajkot, Gujarat
GST No. 24ACBFA6710E1Z0
Call 07942872655 68% Response Rate
Send Enquiry
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Box |
| Material Grade | 216 |
| Surface Treatment | Chromium |
| Finishing | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Application Type | Automotive |
| Material | Mild Steel |
| Shaft Type | Propeller Shaft |
| Shaft Diameter | 30 mm |
| Shaft Length | 1200 mm |
| Hardness | 35–40 HRC |
| Surface Treatment | Polished |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Box |
| Color | Silver, Black |
View Complete details
| Type | Plain Spindle |
| Thread Type | Non-threaded |
| Shape | Cylindrical |
| Brand | Ferron |
| Weight | 100 g |
| Diameter | 10 mm |
| Length | 150 mm |
| Surface Finish | Mirror |
| Thickness | 4 mm |
We “Amitraj Tradelink Llp” are Manufacturer, Wholesaler, Supplier, Exporter of an Cnc Job Work , Hex Nipple , Cold Forged Parts, Forging Parts, Tractor Parts, Tool Steel , Ci Casting etc.
View Complete details