Vavdi, Rajkot, Gujarat
GST No. 24ACBFA6710E1Z0
Call 07942872655 68% Response Rate
Send Enquiry
| Outer Diameter | 10 mm |
| Grade | EN 24 |
| Shaft Type | Solid |
| Usage/Application | Industrial |
| Shaft is used as | Machine Shaft |
| Length(meter) | 2m |
| Surface Treatment | Chrome Plated |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Outer Diameter | 20 mm |
| Grade | EN 8 |
| Shaft Type | Solid |
| Usage/Application | Industrial |
| Shaft is used as | Machine Shaft |
| Length(meter) | 2m |
| Surface Treatment | Chrome Plated |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Finishing | CHROME |
| Usage/Application | INDUSTRIAL |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Shape | Round |
| Usage/Application | Industrial |
| Size | 2 mm |
| Brand | AMIT |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Vehicle Type | Heavy Vehicle |
| Color | SILVER |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details