Vavdi, Rajkot, Gujarat
GST No. 24ACBFA6710E1Z0
Call 07942872655 68% Response Rate
Send Enquiry
| Type | Casting |
| Material | Aluminium Alloy |
| Pressure | High Pressure |
| Usage/Application | Industriial |
| Finishing | Polished |
| Frequency | 60Hz |
View Complete details
| Usage/Application | Gantry |
| Brand | Amit Tradelink |
| Size | 2mm |
| Material | Mild Steel |
| Phase | Single |
| Surface Finish | Polished |
View Complete details
| Part Type | Gear Blank |
| Material | Brass |
| Base Material | Brass |
| Part Weight | 0.5 kg |
| Usage/Application | Electric Motor Components |
| Shape | Round |
| Forging Process | Closed Die |
| Heat Treatment | Hardened |
| Machining Status | Rough Machined |
| Surface Treatment | Polished |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details