Vavdi, Rajkot, Gujarat
GST No. 24ACBFA6710E1Z0
Call 07942872655 68% Response Rate
Send Enquiry
| Outer Diameter | 10 mm |
| Grade | EN 8 |
| Shaft Type | Solid |
| Usage/Application | Industrial |
| Shaft is used as | Machine Shaft |
| Length(meter) | More than 15 m |
| Surface Treatment | Chrome Plated |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | INDUSTRIAL |
| Country of Origin | Made in India |
| COLOUR | SILVER |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Surface Treatment | Polished |
| Usage/Application | Industrial |
| Diameter | 1inch |
| Thickness | 2mm |
| Finishing | Polished |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Outer Diameter | 20 mm |
| Shape | Round |
| Grade | EN 24 |
| Shaft Type | Solid |
| Usage/Application | Industrial |
| Shaft is used as | Transmission Shaft |
| Length(meter) | 2m |
| Surface Treatment | Polished |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | INDUSTRIAL |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Outer Diameter | 20 mm |
| Grade | EN 8 |
| Shaft Type | Solid |
| Usage/Application | Industrial |
| Shaft is used as | Machine Shaft |
| Length(meter) | 2m |
| Surface Treatment | Chrome Plated |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | INDUSTRIAL |
| Country of Origin | Made in India |
| COLOUR | SILVER |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | MACHINE |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Length(meter) | 2m |
| Material | MS |
| Shape | ROUND |
| Usage/Application | INDUSTRIAL |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Finishing | CHROME |
| Usage/Application | INDUSTRIAL |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Length(meter) | 2m |
| Material | ALLOY |
| Shape | ROUND |
| Usage/Application | INDUSTRIAL |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Shape | Round |
| Usage/Application | Industrial |
| Size | 10 mm |
| Brand | AMIT |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Shape | Round |
| Usage/Application | Industrial |
| Size | 10 mm |
| Brand | AMIT |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Length(meter) | 2m |
| Material | CARBON STEEL |
| Shape | ROUND |
| Usage/Application | INDUSTRIAL |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Shape | Round |
| Usage/Application | Industrial |
| Size | 10 mm |
| Brand | AMIT |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Finishing | CHROME |
| Usage/Application | INDUSTRIAL |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Length(meter) | 2 m |
| Diameter | 10 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Shaft Type | Solid |
| Manufacturing Process | Machined |
| Surface Treatment | Chrome Plated |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Length(meter) | 2 m |
| Diameter | 20 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Shaft Type | Solid |
| Manufacturing Process | Machined |
| Surface Treatment | Chrome Plated |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Length(meter) | 2 m |
| Diameter | 20 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Shaft Type | Solid |
| Manufacturing Process | Machined |
| Surface Treatment | Chrome Plated |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Length(meter) | 2m |
| Material | SS |
| Usage/Application | INDUSTRIAL |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Shape | Round |
| Usage/Application | Industrial |
| Size | 10 mm |
| Brand | AMIT |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Steel Grade | SS420 |
| Shaft Diameter | 80 mm |
| Shaft Length | 3000 mm |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Industrial |
| Shaft Type | Solid |
| Surface Finish | Hard Chrome Plated |
| Corrosion Resistance | General Purpose |
| Size | 10 mm |
| Brand | Amit Tradelink |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Finishing | CHROME |
| Usage/Application | INDUSTRIAL |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details